skip navigation
NHAHA Member Associations

3-on-3 Spring League

2022 Playoffs

Standings 6/26/2022


Midget Division Champions - Big Steppas


White Division Champions - Bardownski's

Tie Breakers

To break a tie in the standings, the following will be used:

Points
Head to Head
Goals against
Goal Differential
Goals For

Semi-Final and Championship Games

WHITE CHAMPIONSHIP- 11:10am RFMR - Bardownski's  1 vs. Cowbell Crew 0

MIDGET SEMI-FINAL - 12:40pm TT-S - Big Steppas 4 vs. Pigeons 1

MIDGET SEMI-FINAL - 12:40pm RFMR - Bender Boys 1 vs. Varsity Puck 2

MIDGET CHAMPIONSHIP - 1:20pm RFMR - Varsity Puck 3 vs. Big Steppas 5

WHITE Standings

Team: Win: Loss: Tie: Pts. GF GA GD
Bardownskis 3 6 13 3 10
Cowbell Crew 2 1 4 13 7 6
Cheddar Chasers 1 2 2 5 11 -6
Flames 3 0 2 12 -10

MIDGET Standings

Team: Win: Loss: Tie: Pts. GF GA GD
Big Steppas 4 8 17 4 13
Corndogs 1 1 1 3 2 2 0
Bender Boys 1 1 1 3 4 4 0
NH Catholic 1 1 1 3 4 5 -1
Pigeons 1 1 1 3 5 5 0
Varsity Puck 1 1 1 3 6 6 0
Degraders 1 2 1 3 6 9 -3
Outlaws 3 0 4 11 -7

2022 Playoffs

Standings 6/25/22


Red Division Champions - Wrecking Balls


Blue Division Champions - Snipers


Green Division Champions - Bears

Championship Games

BLUE - 5:30pm RFMR - Snipers 2 vs. Cyclones 0 

RED - 6:00pm RFMR  - Wrecking Balls 2 vs. Cyclones Gold 1 OT

GREEN - 7:20pm RFMR - Lucky Pucks 0 vs. Bears 5

RED Standings

Team: Win: Loss: Tie: Pts. GF GA GD
Wrecking Balls 4 8 17 3 14
Cyclones Gold 3 1 6 19 8 11
Zambronies 2 2 4 18 14 4
Stick Magnets 1 3 2 10 10 0
Ann Arbor East 4 0 2 31 -29

BLUE Standings

Team: Win: Loss: Tie: Pts. GF GA GD
Snipers 2 4 8 1 7
Cyclones 1 1 2 2 1 1
El Fuego 2 0 2 8 -6

GREEN Standings

Team: Win: Loss: Tie: Pts. GF GA GD
Lucky Pucks 3 6 15 3 12
Bears 1 1 1 3 5 3 2
Gate City Railers 1 1 1 3 6 7 -1
Capitals 3 0 3 16 -13

Playoff Schedule

3on3 Playoffs
Date: Day: Time: Rink: Division: Home: Away:
2022-06-25 Saturday 2:00pm RFMR Red Zambronies Stick Magnets
2:20pm TT-S Red Wrecking Balls Ann Arbor East
2:30pm RFMR Blue Snipers Cyclones
2:40pm TT-S Red Zambronies Cyclones Gold
3:00pm RFMR Red Stick Magnets Wrecking Balls
3:10pm TT-S Blue Snipers El Fuego
3:20pm RFMR Red Ann Arbor East Cyclones Gold
3:30pm TT-S Red Zambronies Wrecking Balls
3:50pm RFMR Blue Cyclones El Fuego
4:00pm TT-S Red Stick Magnets Cyclones Gold
4:10pm RFMR Red Zambronies Ann Arbor East
4:20pm TT-S Green Lucky Pucks Bears
4:40pm RFMR Red Stick Magnets Ann Arbor East
4:50pm TT-S Red Wrecking Balls Cyclones Gold
5:00pm RFMR Green Gate City Railers Capitals
5:30pm RFMR Blue Championship 1st Place vs. 2nd Place
5:40pm TT-S Green Lucky Pucks Gate City Railers
6:00pm RFMR Red Championship 1st Place vs. 2nd Place
6:10pm TT-S Green Bears Capitals
6:40pm RFMR Green Lucky Pucks Capitals
6:40pm TT-S Green Bears Gate City Railers
7:20pm RFMR Green Championship 1st Place vs. 2nd Place
Date: Day: Time: Rink: Division: Home: Away:
2022-06-26 Sunday 7:30am RFMR White Cowbell Crew Flames
7:50am TT-S White Cheddar Chasers Bardownskis
7:50am RFMR Midgets Big Steppas Outlaws
8:10am TT-S Midgets Varsity Puck Association NH Catholic Academy
8:20am RFMR Midgets Degraders Corndogs
8:40am TT-S Midgets Pigeons Bender Boys
8:40am RFMR White Flames Cheddar Chasers
9:00am TT-S White Bardownskis Cowbell Crew
9:10am RFMR Midgets NH Catholic Academy Big Steppas
9:30am TT-S Midgets Pigeons Corndogs
9:30am RFMR Midgets Outlaws Varsity Puck Association
9:50am TT-S Midgets Degraders Bender Boys
9:50am RFMR White Cowbell Crew Cheddar Chasers
10:20am TT-S White Bardownskis Flames
10:20am RFMR Midgets Corndogs NH Catholic Academy
10:40am TT-S Midgets Big Steppas Bender Boys
10:40am RFMR Midgets Varsity Puck Association Pigeons
11:10am TT-S Midgets Outlaws Degraders
11:10am RFMR White Championship 1st Place vs. 2nd Place
11:30am TT-S Midgets Degraders Big Steppas
11:30am RFMR Midgets Varsity Puck Association Corndogs
12:00pm TT-S Midgets Bender Boys Outlaws
12:00pm RFMR Midgets Pigeons NH Catholic Academy
12:40pm TT-S Midgets Semi-Final 1st Place vs.4th Place
12:40pm RFMR Midgets Semi-Final 2nd Place vs. 3rd Place
1:20pm RFMR Midgets Championship Winner vs. Winner

2022 Schedule

Schedule was updated again 5/10/22......

Date: Day: Time: Rink: Home: Away:
updated 4/22/22
2022-04-20 Wednesday 5:40pm TT-South Zambronies Stick Magnets
6:40pm TT-South El Fuego Cyclone Gold
7:40pm TT-South Wrecking Balls Manchester Flames
8:40pm TT-South Bears Capitals
2022-04-24 Sunday 7:00am TT-South Mite-T Sharks Ann Arbor East
8:00am TT-South Cyclones El Fuego
9:00am TT-South Snipers Cyclones Gold
10:00am TT-South Original Styx Wrecking Balls
11:00am TT-South Capitals Lucky Pucks
12:00pm TT-South Bears Bardownski's
1:00pm TT-South Cowbell Crew Cheddar Chasers
2:00pm TT-South the REDS Varsity Puck Assoc.
3:00pm TT-South Pigeons Goffstown
4:00pm TT-South Big Steppas Bender Boys
5:00pm TT-South Outlaws Corndogs
6:00pm TT-South Degraders NH Catholic Academy
2022-04-27 Wednesday 5:40pm TT-South Cyclones Gold Cyclones
6:40pm TT-South Manchester Flames Original Styx
7:40pm TT-South Bears Lucky Pucks
8:40pm TT-South Capitals Bardownski's
2022-05-01 Sunday 7:10am TT-South Stick Magnets Mite-T Sharks
8:10am TT-South Ann Arbor East Zambronies
9:10am TT-South El Fuego Cyclones Gold
10:10am TT-South Snipers Original Styx
11:10am TT-South Manchester Flames Wrecking Balls
12:10pm TT-South Cjheddars Chasers Capitals
1:10pm TT-South Lucky Pucks Cowbell Crew
2:10pm TT-South Gate City Railers Bears
3:10pm TT-South Goffstown Degraders
4:10pm TT-South Corndogs the REDS
5:10pm TT-South Outlaws Pigeons
6:10pm TT-South Varsity Puck Assoc. Big Steppas
7:10pm TT-South Bender Boys NH Catholic Academy
2022-05-04 Wednesday 5:00pm RFMR Zambronies Cyclones
6:00pm RFMR Original Styx Snipers
7:00pm RFMR Bardownski's Cheddar Chasers
8:00pm RFMR Lucky Pucks Gate City Railers
2022-05-08 Sunday 7:00am RFMR Zambronies Ann Arbor East
7:20am TT-South El Fuego Cyclones
8:00am RFMR Cyclones Gold Stick Magnets
8:20am TT-South Snipers Wrecking Balls
9:00am RFMR Manchester Flames Original Styx
9:20am TT-South Lucky Pucks Bears
10:20am TT-South Capitals Bardownski's
11:00am RFMR Bender Boys Pigeons
11:20am TT-South NH Catholic Academy Outlaws
12:00pm RFMR the REDS Big Steppas
12:20pm TT-South Varsity Puck Assoc. Degraders
1:00pm RFMR Corndogs Goffstown
2022-05-11 Wednesday 5:00pm RFMR Ann Arbor East Zambronies
6:00pm RFMR Mite-T Sharks Stick Magnets
7:00pm RFMR Cyclones Gold El Fuego
8:00pm RFMR Gate City Railers Cowbell Crew
2022-05-15 Sunday 7:00am RFMR Mite-T Sharks Ann Arbor East
7:20am TT-South Wrecking Balls Cyclones
8:00am RFMR Zambronies El Fuego
8:20am TT-South Wrecking Balls Original Styx
9:00am RFMR Snipers Cheddar Chasers
10:00am RFMR Gate City Railers Lucky Pucks
10:20am TT-South Cheddar Chasers Bardownski's
11:00am RFMR Varsity Puck Assoc. Corndogs
11:20am TT-South Outlaws the REDS
12:00pm RFMR Goffstown Big Steppas
12:20pm TT-South Pigeons NH Catholic Academy
2022-05-22 Sunday 3:40pm TT-South Cheddar Chasers Lucky Pucks
4:10pm RFMR Cowbell Crew Bardownski's
4:40pm TT-South Big Steppas Pigeons
5:10pm RFMR Corndogs Bender Boys
5:40pm TT-South Degraders Outlaws
6:10pm RFMR Goffstown the REDS
6:40pm TT-South NH Catholic Academy Varsity Puck Assoc.
2022-06-01 Wednesday 5:00pm TT-South Zambronies Mite-T Sharks
6:00pm TT-South Stick Magnets Ann Arbor East
7:00pm TT-South Capitals Cowbell Crew
8:00pm TT-South Snipers Manchester Flames
2022-06-05 Sunday 7:00am RFMR Ann Arbor East Mite-T Sharks
7:20am TT-South Cyclones Stick Magnets
8:00am RFMR Cyclones Gold El Fuego
8:20am TT-South Manchester Flames Wrecking Balls
9:00am RFMR Snipers Original Styx
9:20am TT-South Bardownski's Gate City Railers
10:00am RFMR Cowbell Crew Lucky Pucks
10:20am TT-South Cheddar Chasers Bears
11:00am RFMR Big Steppas NH Catholic Academy
11:20am TT-South Outlaws Varsity Puck Asscoc.
12:00pm RFMR Goffstown Bender Boys
12:20pm TT-South the REDS Degraders
1:00pm RFMR Pigeons Corndogs
2022-06-08 Wednesday 6:40pm RFMR Bears Capitals
7:40pm RFMR Manchester Flames Snipers
2022-06-12 Sunday 7:00am RFMR Mite-T Sharks Zambronies
7:20am TT-South Ann Arbor East Stick Magnets
8:00am RFMR Cyclones Gold Cyclones
8:20am TT-South Wrecking Balls Original Styx
9:00am RFMR Manchester Flames Bears
9:20am TT-South Cheddar Chasers Capitals
10:00am RFMR Gate City Railers Cowbell Crew
10:20am TT-South Lucky Pucks Bardownski's
11:00am RFMR Varsity Puck Assoc. Goffstown
11:20am TT-South the REDS Pigeons
12:00pm RFMR Degraders Big Steppas
12:20pm TT-South Corndogs NH Catholic Academy
1:00pm RFMR Outlaws Bender Boys
2022-06-19 Sunday 7:00am RFMR Mite-T Sharks Stick Magnets
7:20am TT-South Snipers El Fuego
8:00am RFMR Cyclones Cyclones Gold
8:20am TT-South Snipers Wrecking Balls
9:00am RFMR Manchester Flames Original Styx
9:20am TT-South Bardownski's Cheddar Chasers
10:00am RFMR Cowbell Crew Bears
10:20am TT-South Capitals Gate City Railers
11:00am RFMR Degraders Pigeons
11:20am TT-South Varsity Puck Assoc. Corndogs
12:00pm RFMR Bender Boys the REDS
12:20pm TT-South NH Catholic Academy Goffstown
1:00pm RFMR Outlaws Big Steppas

2022 Spring 3-on-3 Spring League

The 2022 Spring 3on3 league Information has been posted. Get your teams registered early to save on the league fees. Register early as a limited amount of teams will be accepted. The league will start April 10th and end with all teams participating in the playoffs June 25 -26 weekend. Games will be played Wednesday evenings and Sundays.

All teams are responsible for supplying someone to run the time clock for their team’s game

Player Waiver

All players must fill out the waiver and coaches should collect them and pass into the rink at their fist game.